امگا ۳ و رفع افسردگی | بیماری

: امگا ۳ و رفع افسردگی

: مدت زیادیه که امگا ۳ به عنوان جانشین ضد افسردگی ها بررسی شده. اما نبود وجود مشاهدات و مدارک مستقیم واسه این موضوع، باعث شده که مکملای امگا ۳ بیشتر واسه وضعیتای افسردگی در نظر گرفته شن تا افسردگیای واقعی.

براساس یه مطالعۀ کلینیکی که تازگیاً روی ۴۳۰ مریض که افسردگی اونا تشخیص داده شده بود، اطلاعات و داده ها رو عوض کرد.
بیماران به دو گروه تقسیم شدن، به یه گروه از اونا داروی پلاسبو و به گروه دیگه ۳ کپسول روغن ماهی، در روز و به مدت ۸ هفته داده شد.
روغن ماهی: EPA DHA
3 کپسول شامل ۱.۰۵۰ میلی گرم EPA و ۱۵۰ میلی گرم DHA بودن. EPA (اسید ایکوزاپنتائنویک) و DHA (اسید دوکوزاهگزانوئیک ) از مشتقات اصل امگا ۳، ALA ( اسید آلفا لینوئیک) هستن. روغن ماهی منبع مستقیم EPA و DHAه. در واقع، ماهیا که مستقیما یا غیر مستقیم از فیتوپلانگتونا تغذیه می کنن، پر از ALA هستن که تبدیل به EPA و DHA می شه.
امگا ۳:ضد افسردگیای مؤثر
درمان با کپسولای روغن ماهی هیچ تأثیری بر افراد دپرس که از مشکلات اضطراب و نگرانی هم رنج می برن، نداره. عوضش، آدمایی که فقطً دپرس هستن، امگا ۳ واسه شون خیلی مؤثره و اثر اونا بسیار مثل اثر داروهای ضد افسردگی است.
در نتیجه، مکمل امگا ۳ جانشین بسیار مناسبی واسه داروهای ضد افسردگیه. کپسول روغن ماهی می تونه واسه کسائی که واسه اولین بار تحت درمان قرار می گیرن به مدت دو ماه تجویز شه؛ ً این درمان واسه کسائی که ممکنه مصرف داروهای ضد افسردگی واسه شون خطرناک باشه، هم به درد بخور به درد بخور هستش.

 

توجه! با تموم اینا بازم تأکید می شه که مصرف مکمل امگا ۳ واسه اضطراب همراه با افسردگی بی فایده س!
در مورد مشکل تون با دکتر معالج تون صحبت کنین، اون بهترین راه حل رو که مناسب شماس، پیشنهاد می کنه.

منبع :

No comments yet, be the first!

Comments

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *