امیدی تازه برای درمان پوکی استخوان | بیماری

: مجموعه: اخبار پزشکی

تاریخ انتشار : یکشنبه, ۲۳ دی ۱۳۹۷ ۱۴:۱۳

: امیدی تازه واسه درمان پوکی استخون

کارشناسان با انجام چندین مطالعه به این نتیجه رسیدن که بستن بعضی گیرنده ها در مغز می تونه به استواری قابل توجه استخوانا منجر شه.  

به گزارش ایسنا، پوکی استخون که مریضی مربوط به دوران کهنسالیه موجب می شه استخوانا کم کم ضعیف تر شن. با گذشت زمان استخوانا به اندازه ای ضعیف می شن که حتی جزئی ترین عوامل حتی سرفه و عطسه کردن هم موجب شکستگی استخون می شه.

 

به گفته مرکز کنترل و پیشگیری از امراض آمریکا، تقریبا یه چهارم از زنان ۶۵ سال به بالا در این کشور به مشکل پوکی استخون گرفتار هستن. الان درمانی واسه این مریضی موجود نیس و درمانای موجود بر کاهش خطر شکستگی متمرکز هستن. هرچند، این روشای درمانی به کنه ساختن روند پیشرفت مریضی کمکی نکرده است.

 

در افراد سالم، بدنْ استخوانای آسیب دیده و فرسوده رو تجزیه کرده و اونا رو با استخوانای نوین جانشین می کنه. اما با بالا رفتن سن این چرخه با مشکل روبرو شده و بدن بیشتر از چیزی که استخون تولید کنه از دست میده. این شرایط به ضعیف شدن استخوانا و در آخر پوکی استخون منجر می شه.

 

گروهی از کارشناسان علوم پزشکی در آمریکا در بررسی نوین خود به مطالعه روی هورمون استروژن پرداختن. هم اینکه این موضوع بررسی شد که چیجوری فعالیت استروژن در مغز در دوران جور واجور زندگی متابولسیم رو تغییر میده. علاوه بر این، کارکرد عصبای حساس به استروژن در هیپوتالاموس آزمایش و بررسی شد.

 

هیپوتالاموس نقش مهمی در تنظیم پروسهای متابولیک مثل کمک به کنترل دمای بدن، گرسنگی، خواب و خستگی بازی می کنه. محققان تاثیر استروژن رو در هیپوتالاموس حیوانات متوقف کردن. در این شرایط وزن جانوران بیشتر شده و فعالیت کمتری از خود نشون دادن.

 

به گزارش مدیکال نیوز تودی، کارشناسان اول تصور کردن که وزن مازاد به وجود اومده به وسیله چربی اضافی و بافت ماهیچه ای است. اما در بررسیای بیشتر مشاهده شد این وزن مازاد در نتیجه افزایش حجم استخوانی بوده. در بعضی از حیوانات کل افزایش حجم استخوانی حدود ۸۰۰ درصد بوده است.

 

.

منبع :

جمع آوری به وسیله بخش مقالات پزشکی و بهداشتی سایت

  • مطالب در رابطه

No comments yet, be the first!

Comments

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *