انار ؛ ناجی بیماری آلزایمر | سبزیجات

آدمایی که در هفته ۲ لیوان یا بیشتر آب انار می خورن احتمال پیشرفت و بروز فراموشی در اونا نسبت به آدمایی که در هفته نصف لیوان آب انار مصرف می کنند۷۶ درصد کمتره.

التهاب یکی از مهم ترین دلایل مریضی فراموشی، پارکینسون، آرتریت روماتوئید و سرطانه. مصرف منظم انار واسه جلوگیری از فراموشی پیشنهاد شده. واسه درمان فراموشی معمولاً از داروهای ضدالتهابی مانند ایندومتاسین استفاده می شه که همین ترکیب هم در انار هست.

انار شامل ویتامینای K، C و B5 و مواد معدنی کلسیم، آهن، روی، منیزیم و فسفره که به کاهش استرس، بیماریای قلبی و مراقبت در برابر سرطان جلوگیری می کنه. مریضی پیش رونده فراموشی شایع ترین نوع زوال عقل است که باعث مشکل در حافظه، تفکر و رفتار فرد می شه. دلیل این مریضی همیشه کهولت سن نیس و عوامل ژنتیکی، سکته مغزی و شوک عاطفی هم می تونه منتهی به این مریضی شه.

افزایش سن هنوزم بزرگ ترین عامل خطر آلزایمره که از اون گریزی نیس ولی با رعایت اصول بهداشتی و روانی میشه از این مشکل جلوگیری کرد و تموم افراد سن بالا محکوم به دچار شدن به فراموشی نیستن.

پیشگیری از فراموشی چند راه حل ساده داره که بیشتر ادما از اون بی خبرند. تحقیقات گذشته محققان کمبریج نشون میده که فراموشی هفت دلیل کلی داره که عبارت ان از: دیابت، شروع فشارخون بالا از دوران جوونی، چاقی، نبود جنب و جوش و افسردگی.

بررسیای محققان مرکز فراموشی آمریکا نشون میده که احتمال ابتلای بانوان به فراموشی پس از ۶۰ سالگی، دو برابر سرطان سینه است. در ادامه تحقیقات اومده که احتمال ابتلای زنان به فراموشی پس از ۶۰ سالگی ۱ به ۶ه؛ درحالی که این رقم در مردان ۱ به ۱۱ه

منبع : hidoctor.ir

No comments yet, be the first!

Comments

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *