انار سرشار از آنتی اکسیدان | بیماری

انار یه میوه بهشتی و بسیار خوشمزه س که طرفداران زیادی داره و هم اینکه فایده های درمانی بالایی داره شما دوستان عزیز می تونین خواص انار و اطلاعاتی در مورد این میوه خوشمزه رو در ادامه مطلب بخونین

اَنار (نام علمی: Punica granatum) یکی از میوه های درختیه که دانه هایی بیشتر قرمز، و بعضی وقتا سفید، و یا به رنگایی بین اون دو داره. رنگ پوست اونم بیشتر قرمز و گاه مشکی و یا تقریباً زرده.

در ایران، شهرستانای ساوه، نی ریز، کوهدشت و فردوس به ترتیب بزرگ ترین تولیدکنندگان انار هستن.

انار در رنگای جور واجور از سفید تا مشکی هست. انار تقریباً در هر آب و هوایی و هرگونه خاکی می تونه رشد کنه و میوه دهد، ولی آب زیاد در زمان رسیدن میوه باعث ترک خوردن اون میوه میشه. انار، گرمای زیاد با باد خشک و سرمای تا ۱۰- درجه سانتی گراد رو می تونه تحمل کنه

 

فایده های درمانی

انار پر از آنتی اکسیدان بوده (حدوداً به اندازه چای سبز) و دارای مقادیر زیادی ویتامین C و پتاسیمه و هرچند تحقیقات علمی کامل تر و بیشتری لازمه، اما طبق بعضی از تحقیقات ممکنه فواید درمانی زیر رو بدنبال داشته باشه:

کاهش خطر دچار شدن به بیماریهای قلبی

کاهش خطر سرطان، مخصوصا سرطان پروستات و پسطان

کاهش کلسترول خون

جلوگیری از آسیب دیدن سلولا

کمک به سلامت لثه ها در سال ۲۰۱۴ در مجله Integrative Medicine Research مربوط به مرکز جهانی طب مکمل به چاپ رسید، مشخص شد گیاه گلنار فارسی هم دارای تاثیر زیادی در درمان آفت دهن هستش. در این تحقیق اثر عصاره الکلی و آبی گیاه گلنار فارسی رو روی آفتای مینور بررسی کرد که یافته های مطلوبی گرفت.

منبع : hidoctor.ir

No comments yet, be the first!

Comments

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *