انار میوه‌ای بهشتی است | سبزیجات

انار میوه ای بهشتیه

۸۵ درصد انار آب و ۱۰ درصد اونو قندهای ساده تشکیل میده.  ۵ / ۱ درصد پکتین داره که شامل چند نوع فیتواستروژن و واسه دستگاه گوارش خوبه. انار منبع خوبی از ویتامینای B1، B2، B9 و ویتامینای C و K هستش.

انار منبع غنی از آنتی اکسیدانای قویه که یافته های تحقیقات اپیدمیولوژیک نشون میده مصرف میوه انار و انگور قرمز و سبزیجات که شامل پلی فنولیک هستن به اندازه خیلی از اندازه مرگ و میر به وجود اومده به وسیله مریضیای قلبی ـ عروقی، سکته های مغزی و سرطانای جور واجور می کاهند. مواد آنتی اکسیدان از راه تخریب رادیکالای آزاد حاصل از متابولیسم در بدن اثرات به درد بخور خود رو اعمال می کنن. در سالای گذشته تحقیقات زیادی در مورد اثر بالقوه آنتی اکسیدانای پلی فنولیک در مجامع علمی جور واجور انجام شده که یافته های این تحقیقات امتیازات فراوون مصرف میوه هایی که دارای رنگدونه قرمز هستن رو نشون میده. انار، انگور قرمز و توت فرنگی ازجمله این میوه ها هستن. انار این وسط به دلیل دارا بودن مقادیر بالایی از این ترکیبات پلی فنولیک بیشتر روش زوم شده.

فولات یا ویتامین B9 در برگ سبزیجاتی مانند اسفناج یا حبوبات مانند عدس و لوبیا و آب پرتقال هست. تازگیاً انار و آب انار هم به عنوان منبعی غنی از فولات شناخته شده. فولات نام شیمیایی این ویتامین و به شکلای شیمیایی جور واجور هست. اسیدفولیک، پایدارترین شکل فولاته که به صورت مکمل یا اضافه شده در غذاهای غنی شده هست. نقش این ماده در بدن مهمه. فولات به تکامل طبیعی لوله های عصبی جنین در ماه های اول دوران حاملگی و هم اینکه به رشد سریع سلولای عصبی در دوران کودکی و دوران حاملگی کمک می کنه. هم اینکه این ویتامین واسه تشکیل تموم سلولای بدن لازمه چون به صورت کو آنزیم در تولید DNA که مولکول شامل خصوصیات توارثیه نقش داره و به جلوگیری از جهش و تغییرات DNA کمک کرده و از بروز سرطان جلوگیری می کنه. فولات واسه تشکیل هموگلوبین و تولید گلبول قرمز خون لازمه. کمبود فولات باعث کم خونی و کمبود گلبولای قرمز می شه. فولات واسه از بین رفتن غلظت هموسیستین خون لازمه.

هموسیستین یه نوع اسیدآمینه س که در خون هست و افزایش اون باعث تنگ یا گشادشدن دریچه قلب، سکته قلبی و مریضیای قلبی می شه. کمبود فولات باعث بروز بعضی ناراحتیای روحی ـ روانی مانند زودرنجی، فراموشی و بعضی ناراحتیای گوارشی و بی اشتهایی می شه.

فولات همراه با ویتامین B12 و ویتامین C به هضم غذا کمک کرده و قدرت مغز رو در سالمندان تقویت می کنه. طی تحقیقاتی افزایش فولات در رژیم غذایی سالمندان از فراموشی و پارکینسون جلوگیری می کنه.

* ترکیبات پلی فنولیک انار ۱۵ تا ۳۰ برابر در نابود کردن و خنثی کردن رادیکالای آزاد موفق تر عمل می کنه به خاطر همین انار در مقایسه با انگور و چای سبز تا ۳ برابر بیشتر موثره.

* هم اینکه بعضی میوه ها مانند انار شامل فرم طبیعی آسپیرین و سالیسیلات هستن. اینطوری خطر تشکیل لخته خون، سکته و تصلب شرایین رو کاهش میدن و واسه کاهش حملات قلبی مفیدن.

* انار در پیشگیری مریضیای قلبی ـ عروقی موثره. یافته های تحقیقات نشون داده که مصرف روزانه انار در آدمایی که به درجاتی از تنگی و گرفتگی شریان کاروتید یا عروق کرونر دچار بودن طی چند سال، ۳۰ درصد کاهش در ضخامت چربی عروقی داشتن.

* انار به دلیل خاصیت ضدالتهابی در کاهش فشار خون هم خوبه. در مطالعه ای مصرف انار به کاهش ۲۰ درصد فشارخون منجر شده.

* انار به دلیل وجود مقدار زیادی آنتی اکسیدانای جور واجور روی پیشرفت سرطان و پیشگیری از سرطان هم موثره. محققان تو یه مطالعه که در نشریه معتبر سرطان چاپ شده به تعدادی از افراد گرفتار به سرطان پروستات روزانه یه لیوان آب انار دادن. با اندازه گیری P.S.A آنتی ژن اختصاصی پروستات یافته های دلگرم کننده ای به دست اومد. این ادما از درمان دیگری استفاده نمی کردن. دکتر پن توک، اورولوژیست و رئیس تیم تحقیقاتی اعلام امیدواری کرد شاید در آینده وجود آنتی اکسیدانا در بدن در مقابل رادیکالای آزاد از بروز سلولایی از جمله با اتصال به DNA از ایجاد اثرات سرطانی شدن جلوگیری کنه.

* در بیماران دیابت ی احتمال بروز مریضیای قلبی و تصلب شرایین بسیار بالا هستش. یافته های تحقیقات در بیماران دیابت ی نشون داد مصرف انار با وجود ۱۰ درصد مواد قندی که داره نه فقط باعث افزایش قند خون نمی شه بلکه در بهتر شدن وضعیت قلبی ـ عروقی و پیشگیری از صدمات به وجود اومده به وسیله قند خون بالا و اکسیداسیون چربی خون عروق هم خوبه. افراد دیابت ی می تونن روزانه یه لیوان آب انار رو جزو برنامه غذایی خود داشته باشن.

 

محققان واسه انار خواص و آثار زیر رو برشمرده ان:

۱- مصرف انار شیرین واسه درمون ضعف و لاغری شدید خیلی خوبه.

۲- جوشونده پوست و گل انار به دلیل داشتن تانن قابضه و پس در مورد اسهال خونی و خونریزیای شدید مصرف می شه.

۳- انار به دلیل داشتن پتاسیم و منیزیم در شستشوی خون موثره و چون فعالیت کبد رو زیاد می کنه، در احتقان کبد موثر بوده و در رفع اوره و کلسترول و دفع سموم و تعادل مایعات بدن به خصوص خون خیلی مهمه.

۴- انار ضد سرماخوردگی است.

۵- انار به عنوان خوشحال کننده و باحال مصرف می شه.

۶- انار اشتهاآوره و بهتره قبل از غذا مصرف شه.

۷- مصرف انار بوی بد دهن رو نابود می کنه.

۸- مصرف انار در درمون راشیتیسم (نرمی استخون)، کم خونی و ضعف اعصاب موثره و به بدن نیرو می بخشه.

۹- پوست و ریشه انار واسه دفع کرم کدو خوبه. جوشونده پوست یا ریشه انار رو واسه دفع انواعی از کرما میشه مصرف کرد به این صورت که سه مرتبه در روز خورده شه، البته باید قبلاً ۲۴ ساعت اونو در آب خیس کرد. انتخاب ریشه تر یا خشک فرقی نداره.

۱۰- مصرف انار شیرین تقویت کننده کبد و در درمون یرقان (زردی) خوبه.

۱۱- مصرف انار شیرین صدا رو صاف می کنه و سرفه رو آرامش میده.

۱۲- مصرف انار ترش و شیرین باعث آرامش خارشای بدن می شه. البته زیاده روی در مصرف انار ترش ایجاد زخم معده می کنه.

۱۳- مصرف انار ترش زخمای دهن رو درمان می کنه، واسه این منظور باید روزی چند بار آب انار ترش رو در دهن نگاه داشت.

۱۴- رب انار از آب انار قوی تر و بهتره و غم و اندوه رو برطرف می کنه.

۱۵- رب انار بر طرف کننده تشنگی شدید و رفع کننده التهاب افراد تب دار هستش.

۱۶- گل انار، اسهال ساده رو درمان می کنه، واسه این منظور باید گل انار رو به صورت جوشونده یا دم کرده جفت و جور کرد و مانند چای با کمی شکر روزی سه مرتبه، یه فنجون خورد.

۱۷- مالیدن جوشونده یا دم کرده گل انار واسه درمون جراحات موثره.

۱۸- مصرف و دم کرده یا جوشونده برگ انار به صورت مصرف چای، ضد استفراغ، اشتها آور و مقوی معده است.

۱۹- درد نیمه سر(میگرن) با خوردن دم کرده یا جوشونده برگ درخت انار درمان می شه.

۲۰- مصرف دم کرده یا جوشونده برگ انار مانند چای، کم خونی، ضعف شدید پس از مریضیا و خستگی شدید رو بر طرف می کنه.

۲۱- انار خون رو تصفیه می کنه و تقویت کننده قلبه و اگه قبل از غذا خورده شه اشتها باز می شه.

۲۲- خوردن انار از دچار شدن به مریضی قند جلوگیری می کنه.

۲۳- خوردن انار باعث تصفیه و معتدل ساختن کبد می شه.

۲۴- انار ترش و شیرین گرما معده و غلیان و فشار خون رو فرو می نشاند.

۲۵- واسه درمان صفرا، ناراحتی معده، تبای صفراوی، یرقان، خارش و ناراحتیای پوستی میشه آب انار ترش و شیرین رو با پیه اون و شکر خام بهم بمالند و معجونی جفت و جور کنن که مقدار ۵ تا۱۰سیر اون واسه مداوای امراض فوق خیلی خوبه.

۲۶- گل انار جهت درمان خونریزی لثه ها و زخمای دهن خوبه.

۲۷- خوردن آب انار شیرین مخلوط با شکر و نشاسته واسه درمان درد سینه و سرفه به طور کاملً موثره.

منبع:تبیان

ویرایش و خلاصه کردن:

No comments yet, be the first!

Comments

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *