انار و آب انار معجزه ای برای درمان این بیماری ها ! | سبزیجات

انار و آب انار معجزه ای واسه درمان این بیماریا !

خدا متعال در هر فصلی میوه های متناسب با اون فصل رو آفرید تا آدمی براساس نیازای جسمی خود از میوه ها استفاده کنه. محققان طب قرآنی بر این عقیده ان که انار به عنوان یه میوه بهشتی از این جهت در فصل پاییز به بار می شینه که فصل پاییز فصل خزان درختان و گرفتگی آسمانه و واسه جلوگیری از افسردگی و نگرانی دانه های انار بسیار به درد بخور بوده و موجب سرحالی می شن.

 

 

خواص بینظیر انار و درمان خیلی از بیماریا با مصرف انار

انار در مقایسه با بقیه میوه های این فصل، آنتی اکسیدان بیشتری واسه افزایش ایمنی، مقاومت و حفاظت از بدن در مقابل بیماریا، میکروبا و ویروسا داره. انار منبع مهم آنتی اکسیدانا، پتاسیم و ویتامین C هستش. در واقع آب انار یکی از غنی ترین منابع پلی فنول هاست که گروهی از آنتی اکسیدانای قوی هستن. نقش آنتی اکسیدانا، کند کردن یا جلوگیری از آسیب سلولیه که به وسیله علل جور واجور استرس زا حادث می شن، مانند مصرف سیگار و دخانیات، آلودگی هوا، استرسای روحی و سموم مختلفی که به صورت روزمره، خواسته و ناخواسته با اونا مواجه هستیم.

 

خواص انار و تاثیر اون روی بدن

انار میوه ای خون ساز، مقوی قلب، خوشحال کننده و باحال، دفع کننده چربی، رفع کننده سموم بیشتر عفونتای داخلی و دافع حرارته. برگ انار در ضعف معده، کمی اشتها، تهوع، ضعف عمومی، تصفیه خون و در رفع میگرن خیلی خوبه. انار مانع تصلب شرایین و مریضی قلبی، کاهش کلسترول بد (LDL)، باعث کاهش فشارخون بالا و چربی بوده، خون رو تصفیه و تقویت کننده قلب و کلیه و اشتهاآوره و بهتره قبل از غذا مصرف شه. انار در دفع اوره و کلسترول، دفع سموم و تعادل مایعات بدن به خصوص خون نقش مهمی داره. انار واسه اشخاصی که دچار یبوست هستن، مضر و میوه ای سرده پس اشخاصی که سردمزاج هستن پس از خوردن اون، مقداری آب جوش با نبات باید بخورند. انار واسه کسائی که دچار نفخ معده هستن، ضرر داره. زیاده روی در مصرف انار ترش ایجاد زخم معده می کنه.

 

 

آبمیوه ای به سرخی یاقوت

آب انار جزو آب میوه هاییه که خواص آنتی اکسیدانی قوی داشته و در پیشگیری از بیماریای قلبی، سکته و حمله قلبی نقش مۆثری داره. یه لیوان آب انار حدود ۴۰ درصد ویتامین C لازم روزانه شما رو تأمین می کنه و علاوه بر این، منبع خوبی از ویتامینای A، E و اسیدفولیکه. مقدار آنتی اکسیدان موجود در آب انار حتی ۳ برابر چای سبز است.

 

فواید مصرف انار

ازجمله خواص انار سالم رقیق کننده خون است و جریان خون رو به قلب تقویت می کنه. از ایجاد پلاک در عروق خونی جلوگیری می کنه و کلسترول خوب خون رو افزایش و کلسترول بد و فشارخون رو کم می کنه. از طرف دیگه آنتی اکسیدانای موجود در انار ضد سرطان بوده و احتمال بروز سرطانای سینه و پوست رو کم می کنه. آزمایشا نشون میدن سرعت رشد سلولای سرطان پروستات در موشا با مصرف آب انار کم میشه و هم از بروز سرطان ریه جلوگیری می کنه. هم اینکه مصرف آب انار در دوران بارداری از بروز آسیبای بعدی مغزی در جنین پیشگیری می کنه. این ماده به عنوان یه قابض عمل کرده و از بروز بعضی عفونتا جلوگیری یا اونا رو درمان می کنه.

 

نکته :تحقیقات نشون داده که اگه روزی سه چهارم لیوان آب انار بخورین و این کار رو مدت ۳ ماه انجام بدین، مقدار اکسیژن بیشتری به قلب میره و باعث سلامتی قلب می شه . از طرف دیگه آب انار مانند یه بازدارنده عمل می کنه که آنزیمای مسئول تخریب و نابودی غضروفا رو از کار میندازه و اینطوری از التهاب مفاصل جلوگیری می کنه. آب انار از ایجاد فراموشی پیشگیری و هم روند مریضی رو کندتر می کنه و مصرف این نوشیدنی از ایجاد پلاکای دندانی جلوگیری می کنه. از جمله خواص انار میشه به ضد ویروسی، ضد قارچی و ضد باکتریایی بودن اون اشاره کرد

 

.

منبع :

No comments yet, be the first!

Comments

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *