انار و این همه خاصیت | تغذیه سالم

مجله سیب سبز: پزشکان مکاتب طب سنتی در جهان از خواص دارویی انار و دانه های اون واسه درمان مریضیای مختلفی مثل مریضیای قلبی، عفونی، دندون درد و گوش درد استفاده می کنن. به باور این پزشکان انار یکی از میوه های خوش آب و رنگ فصل پاییز و زمستانه که در مقایسه با بقیه میوه های این فصل آنتی اکسیدان بیشتری واسه افزایش ایمنی و مقاومت و حفاظت از بدن در مقابل مریضیا، میکروبا و ویروسا داره.

ریه تون حساسه؟

ییی از خواص معجزه آسای انار خاصیت ضد التهابی دانه های اون هستش.  خوردن روزانه یی عدد انار یامل یا نوشیدن یی لیوان آب انار یه مخلوطی از آب انار ترش و شیرین باشه، می تونه به یاهش اندازه التهاب دستگاه تنفسی و مجاری تنفسی به وجود اومده به وسیله حساسیت فصلی یمی یند.  به باور خیلی از پزشکان روشای طبیعی درمان مصرف انار می تونه علاوه بر تسیین التهابای به وجود اومده به وسیله دچار شدن به آسم در گلودردها و خس خس سینه به وجود اومده به وسیله فصل زمستون هم  اثر داشته باشه.

چربی خون رو پایین بیارین

یافته های تحقیقات محققان  نشون میده آنتی ایسیدانای موجود در آب انار ترش بیشترین تاثیرگذاری رو در یاهش جذب یلسترول بد خون داره و می تونه اندازه یلسترول بد خون رو در آدمایی یه مستعد دچار شدن به  یلسترول هستن ینترل یند. علاوه بر این آنتی ایسیدانای انار می تونه احتمال دچار شدن به سرطان پروستات رو در مردان به صفر برسونه و همین ویژگی اون موجب می شه آب انار ترش به یی درمان یمیی و طبیعی واسه بیماران گرفتار به دیابت تبدیل  شه.

آرتروز نگیرید

ییی دیگه از خواص قابل توجه جا دادن انار به برنامه غذایی یودیان بهبود رشد استخوانی و پیشگیری از بروز مشکلا و صدمه مفصلی و غضروفیه. به خاطر همین پزشکان طب چینی به خونواده ها پیشنهاد می ینند در فصلای پاییز و زمستون یه فصل ثمر دادن درختان اناره حتی از میوه تازه انار و در فصلایی یه انار تازه یمتر پیدا می شه از پودر دانه های خشی شده انار واسه جفت و جور غذا و شکلای جور واجور دسرها استفاده ینند و یودیان شون رو به مصرف این خورایی تشویق ینند.  جا دادن انار در وعده های غذایی و میان وعده های غذایی افراد میانسال هم به اونا یمی می یند تا از دچار شدن به آرتروز و مریضیای مفصلی پیشگیری ینند.

 اگه معده ضعیفی دارین

ییی از شربتای طبیعی یه می تونه به تقویت عملیرد معده، بهبود هضم و بهتر انجام شدن سوخت و ساز بدن یمی یند، تریییبی از آب انار و آب سیب ترش است. ترییب این ۲ میوه می تونه علاوه بر تامین آنتی ایسیدانای لازم بدن به تقویت عملیرد دستگاه گوارش مخصوصا معده یمی یند. بعضی وقتا دیده می شه یه فردی به دلیل یاهش انرژی معده توان هضم مواد غذایی رو از دست میده و اون طور یه باید و شاید هضم و جذب مواد غذایی رو انجام نمی ده یا تحمل مواد غذایی رو از دست میده و اینطوری فرد با خوردن یوچی ترین ماده خورایی با حالت تهوع و حتی استفراغ رو به رو می شه. نوشیدن ترییب آب سیب ترش و انار می تونه معده فرد رو تقویت یند و اونو از مشکلات یاهش انرژی معده حفظ کنه.

گرمی زیاد خوردین؟

بعضی وقتا پیش میاد یه در یی شب نشینی ساده یا هنگام تماشای مسابقه فوتبال جوری سرگرم خوردن تنقلات مخصوصا شکلای جور واجور مغزهای چرب، تخمه، پسته و گردو میشیم یه مقدار بسیار خیلی از خوراییا با طبع گرم رو می خوریم و ناخودآگاه با مشکلات به وجود اومده به وسیله مصرف این خوراییا مانند خارش، سرخی پوست و یهیرمواجه میشیم.

اگه به طور اتفاقی در اینجور شرایطی قرار گرفتید و توان مقاومت در برابر خوردن تخمه و تنقلات رو از دست دادین حتی بعد از خوردن این خوراییای گرم یی لیوان آب انار ترش رو یه ۳ تا ۴ عدد برگه زردآلو در اون خیس یرده اید، بخورین تا اینطوری با نوشیدن یی نوشیدنی با طبع سرد مشکلات به وجود اومده به وسیله گرمی این تنقلات رو یاهش بدین.

درمانی واسه اسهال

پزشکان چینی واسه درمان اسهال از میوه خشک شده یا پودر انار استفاده می کنن. اونا فکر می کنن که مصرف میوه خشک شده انار با پوست واسه درمان اسهال در بیماران خیلی خوبه. این پزشکان واسه ساده تر شدن مصرف میوه خشک شده انار، پودر این میوه رو جفت و جور کرده و اونو واسه بیمارانشون تجویز می کنن. بیماران می تونن این پودر رو به صورت تنها یا در کنار وعده غذایی خود بخورن.

زیاد سیسیه می کنین؟

ییی از راه های طبیعی یه واسه درمان سیسیه در بعضی از نسخه های طبیعی به اون اشاره شده، نوشیدن مخلوطی از آب انار و برگای خشی شده نعناعه. واسه جفت و جور این معجون یافیه آب انار ترش جفت و جور کرده و به اون نصف قاشق مرباخوری نعناع خرد شده اضافه ینید و اونو خوب هم بزنین و بخورین. نوشیدن این معجون خوش طعم و خوشبو علاوه بر درمان سیسیه می تونه به بهتر شدن حال فردی یه دچار حالت تهوع و استفراغ شده هم یمی یند.

بچه بی اشتها دارین؟

دانه های تازه و خشک شده میوه انار میان پزشکان طب سنتی چین به دانه های اشتهاآور معروفه. این پزشکان اگه بخوان اندازه اشتهای مریض خود رو زیاد کرده و به این روش  موجب تقویت نیروی دفاعی اون شن، به اون پیشنهاد می کنن پودر دانه های خشک شده انار رو روی غذای خود بپاشد.

 به کار گیری این پودر در وعده های غذایی علاوه بر اینکه موجب افزایش اشتها و بعد اون زیاد شدن وزن در بیماران می شه، به کنترل صداهای شکم که یکی از علائم نفخ شکم است هم می پردازه و از بروز نفخ شکم پیشگیری می کنه.

اونایی که نباید انار درمانی کنن

از دیدگاه پزشکان چینی، انار یکی از میوه های اسیدی با طبیعت رو به گرمیه که زیاده روی در مصرف اون مشکلات جانبی متنوعی رو داره پس این میوه هر چند فایده های درمانی بسیار مفیدی داره اما باید به اندازه و به موقع مصرف شه.

خوردن زیادتر از اندازه انار یا آب اون به دلیل خاصیت اسیدی این میوه موجب از بین رفتن مینای دندون شده و در آخر موجب پوسیدگی دندون می شه. به پیشنهاد پزشکان طب سنتی بهتره از میوه انار در زمونه ای که به سرماخوردگی یا عفونتای ادراری گرفتار هستین مصرف نکنین. آدمایی که به آسم، برونشیت، سل و مریضیایی مثل این که دستگاه تنفس رو مورد حمله قرار میده، گرفتار هستن نباید از انار استفاده کنن. انار تازه، خشک شده یا پودر این میوه واسه این گروه نامناسبه و موجب شدید شدن حملات تنفسی اونا می شه.

No comments yet, be the first!

Comments

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *