انار و خواص دارویی بسیار زیاد | سبزیجات

انار و خواص دارویی بسیار زیاد

 

انار و خواص دارویی بسیار زیاد

یه متخصص تغذیه با اشاره به اینکه انار بهترین داروی تقویت کلیه واسه سالمندانه، گفت: مصرف انار در جهت پیشگیری از دچار شدن به بیماریای قلبی و عروقی، سکته مغزی و سرطان مؤثره.

به گزارش فارس،مرتضی صفوی در مورد فایده های درمانی انار و اثر مصرف اون بر سلامتی آدم، گفت: انار یکی از میوه هاییه که قدمت زیاد داشته و در کتابای قدیمی و سنتی از اون یاد شده. هم اینکه در کتاب مقدس قرآن از انار به عنوان یه میوه بهشتی یاد شده و میشه گفت که انار خواص زیاد درمانی داشته و مصرف اون در حفظ سلامتی بدن مؤثره.

ایشون اضافه کرد: در قدیم علاوه بر ایران در هند، یونان، چین، افغانستان، تونس، فرانسه، قبرس و ایتالیا هم این میوه کشت می شده و الان آمریکا، اسپانیا و قزاقستان سطح بالایی از تولید انار رو به خود دادن؛ در ایران هم ۶۰ هزار هکتار زمین زیر کشت انار بوده و هرساله ۷۰۰ هزار تن انار در کشور تولید می شه.

این متخصص تغذیه با اشاره به اینکه تموم قسمتای انار از جمله گل و ریشه اون فایده های درمانی داره، بیان داشت: میوه انار پر از ویتامین B1 و B2 بوده پس آرامش بخش است، هم اینکه این میوه بهشتی شامل ویتامین C و مواد معدنی مثل آهن، منیزیم، پتاسیم، فسفر و سدیمه.

صفوی گفت: براساس تحقیقات انجام شده مشخص شده که مصرف انار در جهت پیشگیری از دچار شدن به بیماریای قلبی و عروقی، سکته مغزی و سرطان مؤثره. نصف مرگ روزانه در کشور به دلیل بیماریای مربوط به ۴ مریضی قلبی و عروقی، سکته مغزی و سرطانه، پس با مصرف انار میشه از این بیماریا جلوگیری کرد.

انار

: انار به دلیل اینکه دارای آنتی اکسیدان بوده و محتوای پلی فنول و فنولیکه خاصیت ضدتومور داشته و آنتی اکسیدان اون به دلیل وجود تاننای قابل هیدرولیز شدنه این آنتی اکسیدان در پوست و قسمتای سفید داخل انار هم هست.

این متخصص تغذیه در مورد خواص آب انار، گفت: در کتابای سنتی اومده کسائی که بدنشون التهاب داره و یا دچار آرتروز و ناراحتیای غضروفی هستن مصرف آب انار جهت درمان اونا مؤثره پس آب انار ضدالتهاب بوده و نقش مهمی در جلوگیری از تحلیل غضروفا داره، ضمن اینکه درد مفاصلی با مصرف این میوه آرامش پیدا میکنه.

صفوی اضافه کرد: دانه های انار به دلیل اینکه دارای فیبر بوده واسه گوارش مناسبه و ترانزیت تایم مواد زائد در بدن رو کم می کنه. یعنی زمان توقف مواد زائد در بدن کم شده و این مسئله از دچار شدن به سرطان هایی مثل سرطان کولون جلوگیری می کنه.

ایشون با بیان اینکه انار به دلیل داشتن ویتامین B بسیار مفرحه، اضافه کرد: هم اینکه مصرف این میوه چربی بدن رو کم کرده و سموم رو از بدن خارج می کنه. پوسته های سفید داخل انار هم شکم رو دباغی کرده و معده رو پاک می کنه، پس مصرف اون شدیدا پیشنهاد می شه.

این متخصص تغذیه ادامه داد: مصرف رب انار در کم اشتهایی و رفع ضعف بدن مؤثره، هم اینکه خون رو تصفیه می کنه و واسه درمان میگرن پیشنهاد می شه.

صفوی اعلام کرد: در ۱۰۰ گرم دانه انار ۳۸ کیلو کالری انرژی، ۸۲ گرم آب، ۰٫۴ پروتئین، ۰٫۳ چربی، ۱۰ گرم نشاسته، ۴ گرم کلسیم و ۳ میلی گرم سدیم، نیم میلی گرم آهن، ۰٫۰۳ میلی گرم B2 و ۰٫۰۲ میلی گرم B1، هم اینکه ۲۶۰ میلی گرم پتاسیم هست.

ایشون گفت: پوست و ریشه درخت انار واسه درمان اسهال مؤثره پس تموم قسمتای انار خواص جور واجور درمانی داشته و از پوست، ریشه، گل و دانه های انار در صنعت داروسازی استفاده می شه.

این متخصص تغذیه با اشاره به اینکه انار شیرین ادرارآور و ملینه، گفت : آب انار شیرین واسه مریضایی که مشکل مجاری ادرار دارن، مؤثره هم اینکه مخلوط آب انار با عسل و چکوندن چند قطره اون داخل بینی از رشد پلیپ در این عضو بدن جلوگیری می کنه.

صفوی تأکید کرد: انار بهترین داروی تقویت کلیه واسه سالمندانه و جهت باز شدن صدای خوانندگان مصرف آب انار پیشنهاد می شه، جوشوندن پوست ریشه انار هم انگل روده و معده رو نابود می کنه، هم اینکه بانوانی که قاعدگی بی نظم داشته، جوشوندن برگ انار و مصرف اون براشون مؤثره.

ایشون گفت: واسه درمان سوختگی مخلوط پوست گل انار به همراه روغن کنجد مثل یه پماد موضعی مؤثر بوده و دم کرده گل انار هم زخم دهن رو نابود می کنه و وقتی که ریشه انار رو دم کنیم می تونیم از اون واسه دندون درد بهره مند شیم.

این متخصص تغذیه در آخر خاطر نشون کرد: سازمان غذا و دارو و کشاورزی آمریکا تازگیاً اعلام کرده که مصرف انار از سرطان پروستات جلوگیری می کنه

منبع :

No comments yet, be the first!

Comments

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *