انار پوست نوزاد را شفاف میکند | بیماری

: مادران شیرده انار بخورند تا پوست نوزاد شفاف شه

: انار پوست نوزاد رو شفاف میکنه

یه کارشناس تغذیه گفت: خوردن انار باعث شفافیت و سفید شدن پوست مادر و کودک شیرخواره می شه.

انار واسه شفاف شدن پوست نوزاد

مجله آکا ایران؛ به گزارش جام جم آنلاین؛ ایشون با بیان اینکه مادران باید در زمان شیردهی خود رو تقویت کنن، اضافه کرد: شیره انگور و شیره خرما واسه مادر شیرده، به درد بخور و از ضعف مادر جلوگیری می کنه و باعث ازدیاد شیر می شه.

این محقق و پژوهشگر طب اسلامی درباره زخمای سینه موقع شیردهی اضافه کرد: مادر موقع شیر دادن باید محل دهن کودک رو با دستمال مرطوب پاک کنه و دور سینه خود رو هم با دستمال تمیز کنه تا بهداشت بچه و مادر رعایت شه.

ایشون تاکید کرد: واسه بازسازی زخم های دور سینه باید با روغن کنجد محل زخم رو مالش داد تا زخم بهبود یابد.

این کارشناس طب اسلامی گفت: در دوران بارداری مادر باید شکم خود رو با روغن زیتون مالش دهد تا بعد از وضع حمل، آثار اون باقی نمونه و بعد از وضع حمل هم میشه بوسیله مالش با روغن زیتون و جوشونده آویشن جای زخم و آثار قهوه ای رنگ بارداری رو نابود کنه.

انار واسه سفید کردن پوست نوزاد

ضیایی با اشاره به اینکه انار شیرین جای زخم وضع حمل رو نابود می کنه، اضافه کرد: خوردن انار به وسیله مادر شیرده باعث می شه پوست کودک شفاف و سفید شه.

ایشون درباره درمان کمبود وزن کودک گفت: خوردن روزی ۱۴ عدد بادام شیرین خام باعث ازدیاد پروتئین شیر مادر شده و کمبود وزن کودک رو درمان می کنه.

ضیایی تاکید کرد: مادران باید کودک رو ۲۰ دقیقه شیر بدن چون شیر در ۱۰ دقیقه اول آبکیه و در ۱۰ دقیقه پایانی پر از پروتئینه.

این کارشناس طب اسلامی گفت: شیر دادن با شیشه شیر و پستانک واسه دندون، لثه، زبون و فک کودک ضرر داره و هویج زرد، سیب رسیده شیرین و ریشه گل ختمی بهترین وسیله واسه خارش لثه های کودکه.

ایشون اضافه کرد: شیر دادن به شکل درست، از دردهای سینه، انسداد مجاری شیر، ترک برداشتن سر سینه مادر جلوگیری می کنه و مادر باید هر دو ساعت به کودک شیر دهد تا کودک با کاهش قند خون و ضعف شدید مواجه نشه.

این کارشناس طب اسلامی گفت: بعضی مادران بعد از وضع حمل به «تب شیر» گرفتار می شن که خوردن آب سیب شیرین با عسل واسه اونا خوبه.

ایشون با بیان اینکه خوردن آب سیب به وسیله مادران شیرده، از زردی کودک جلوگیری می کنه، اضافه کرد: خوردن خرمای تازه از کاهش قند خون جلوگیری و باعث ازدیاد شیر مادر می شه.

ضیایی گفت: خوردن یه خوشه انگور در روز و کاهو پخته باعث ازدیاد شیر می شه، زیره سبز در زیاد شدن شیر تاثیر داره و باعث تقویت جسمی و روحی مادر بعد از زایمون می شه.

.

منبع :

No comments yet, be the first!

Comments

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *