انار چه خاصیتی دارد؟ خواص درمانی انار که حتما باید بدانید | بیماری

: انار چه خاصیتی داره؟ فایده های درمانی انار که حتما باید بدونین

: اگه عاشق میوه انار هستین در فصل پاییز و زمستون از خودتون پذیرایی کنین و تا می تونین انار بخورین.

به گزارش آلامتو و به نقل از بازده؛ از فایده های درمانی انار خبر دارین؟ انار میوه ای بهشتیه که درمان هزاران درده. با ما همراه باشین تا از خواص انار واسه تون بگیم. انار غنی از آنتی اکسیدان و ویتامین C هستش و خواص دارویی و درمانی زیادی مخصوصا واسه سرطان داره.

یه متخصص طب سنتی درباره فواید و خواص انار میگه انار پر از آنتی اکسیدانه و به خاطر همین در پیشگیری از دچار شدن به شکلای جور واجور سرطانا مؤثره این میوه رو می تونیم به عنوان یه آنتی سرطان به خصوص در سرطانای پروستات و سینه معرفی کنیم. این میوه هم اینکه باعث کاهش خطر دچار شدن به بیماریای قلبی می شه چون که به کاهش کلسترول خون کمک می کنه.

آدمایی که به دنبال کاهش وزن هستن مصرف انار رو در برنامه خود بذارن چون که مصرف انار به حفظ وزن مناسب و کاهش وزن کمک می کنه. از اون جا که انار پر از ویتامین C و پتاسیمه علاوه بر سلامت و تحکیم دندانا و لثه ها واسه آدمایی که به اسهال دچار شدن خوبه.

مصرف روزانه آب انار به کاهش مریضی فشار خون کمک می کنه و جریان خون رسانی رو به قلب بهتر کنه هم اینکه آنتی اکسیدانای موجود در اون از لخته شدن خون مانع می شه.

در کاهش قندخون و قطع سکسه میشه از انار ترش استفاده کرد و از انار شیرین در درمان سرماخوردگی، تقویت معده و ریه، رفع حساسیت و مسمومیت، بهبودی درد گوش و گرفتگی صدا و برطرف کردن آبریزش چشم، خارش پوست، خون ریزی رحم و کم خونی استفاده کرد.

با احتمال خیلی کم میشه میوه ای مانند انار رو یافت که خواص بسیار داشته باشه با وجود تموم این خواص خوردن انار واسه کسائی که به زخم معده و روده دچار شدن مضره و زیاده روی در خوردن اون باعث ایجاد یبوست، ناراحتیای معده و گلودرد می شه پس آدمایی که به ناراحتیای ریوی دچارند در مصرف اون باید احتیاط کنن.

.

منبع :

No comments yet, be the first!

Comments

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *