انار چه خواص درمانی دارد؟ | تغذیه سالم

انار چه فایده های درمانی داره؟

آشنایی با بهترین فایده های درمانی میوه انار

 

 

میوه انار و آب اون مواد مغذی زیادی واسه بدن جفت و جور می کنه و امتیازات زیادی واسه سلامتی داره. بعضی از افراد معمولا به خاطر پوستی که در انار هست زیاد مایل به خوردن اون نیستن چون پوست کندن و دانه کردن اونو کاری سخت می دونن. غشای سفید رنگی که این میوه های خوشمزه رو محاصره کرده طعم تلخ وگزنده ای داره. مثل توت فرنگی، انار هم پر از ویتامین C و آنتی اکسیدان است. خواص ضد التهابی و فیبر موجود در اونم باعث شده انار یه میوه عجیب باشه. علاوه بر این، تحقیقات و تحقیقات انجام شده نشون میده که خوردن میوه انار یا آب اون می تونه بدن رو در برابر بیماریایی مثل سرطان و فراموشی مراقبت کنه. کارشناسان می گن که انار یکی از میوه های بومی ایرانه و همونطور که قبلا هم گفتیم به خاطر آماده سازی سخت اون بیشتر ادما از مصرف اون صرف نظر می کنن. قدمت انار به ۳۰۰۰ سال قبل از میلاد برمیگرده. این میوه امتیازات زیادی واسه سلامتی بدن آدم داره که در ادامه به بعضی از اونا می پردازیم.

 

پتاسیم بیشتر در انار:

آنتی اکسیدانایی که در انار هست می تونه از عفونتای مربوط به کلیه و هم شرایط سخت بیماریای قلبی-عروقی مراقبت کنه. مطالعه انجام شده در سال ۲۰۱۰ نشون داد که پتاسیم موجود در آب انار می تونه خیلی از عفونتای کلیوی رو کمتر کنه. هم اینکه مصرف این میوه اندازه مرگ و میر بر اثر این بیماریا رو تا حدود زیادی کم می کنه.

 

انار گرسنگی شما رو برطرف می کنه:

همونطور که قبلا هم گفتیم، انار شامل ویتامین C هستش. مصرف انار می تونه ۴۰ درصد از نیاز روزانه بدن آدم به ویتامین C رو برطرف کنه. این در حالیه که مصرف اون فشار خون رو پایین تر می اورد. این میوه به خاطر محتوای فیبر غنی، میتونه گرسنگی شما رو برطرف کنه. اگه دوست ندارین فقط از دانه های انار استفاده کنین می تونین اونو روی جوی دوسر، کینوا یا ماست بریزین و به همراه اون بخورین. انار یه میوه عالی واسه تکمیل غذاهایی مثل مرغ و بوقلمونه.

 

مراقبت انار از بدن در برابر تشکیل پلاک:

آدمایی که به دنبال نوشیدن آب انار هستن، خبر خوبی براشون داریم. خوردن آب انار می تونه در برابر تشکیل پلاکای دندانی جلوگیری کنه. تحقیقات منتشر شده در Ancient Science of Life نشون داده که خوردن آب انار می تونه تشکیل پلاک رو تا ۳۲ درصد کم کنه. آنتی اکسیدان موجود در انار که پلی فنول اسمشه فعالیت آنتی باکتریایی داره.

فایده های درمانی انار

 

مراقبت انار از بدن در برابر سرطانا:

تحقیقات انجام شده در دانشگاه کالیفرنیا نشون میده که ترکیبات یافت شده در آب انار ممکنه حرکت سلولای سرطان پروستات رو متوقف کنه. علاوه بر این، ترکیبات موجود در انار می تونه سیگنالای شیمیایی که این نوع سرطان رو گسترش می کنه رو ضعیف کردن سازه. محققان فهمیدن که آب انار می تونه سلولای سرطان سینه رو تخریب کنه و از رشد اون جلوگیری کنه.

 

سطح PSA پایدار:

بیماران گرفتار به سرطان پروستات ممکنه به هنگام نوشیدن ۸ اونس از آب انار در هر روز، سطح پایینی از آنتی ژن خاص پروستات(PSA) رو تجربه کنن. این مطالعه به وسیله دانشگاه کالیفرنیا انجام شده. موسسه ملی سرطان و موسسه ملی سلامت گزارش کردن که PSA پروتئینیه که به وسیله سلولای غده پروستات تولید می شه. با اینکه سطح عادی یا غیر عادی واسه PSA موجود نیس اما تحقیقات نشون میده مردانی که گرفتار به سرطان پروستات هستن سطح PSA چهار رو دارن.

 

با خوردن انار خطر دچار شدن به فراموشی کم میشه:

پلی فنول خاصی در انار هست که punicalagin اسمشه. کارشناسان می گن که این ترکیب منبع اصلی خاصیت ضد التهابی اناره. مطالعه انجام شده روی حیوانات نشون داده موشایی که با انار تغذیه کردن سطح پایینی از پلاکای آمیلوئید رو تجربه می کنن. پلاک آمیلوئید یه جور پلاکه که بین سلولای عصبی مغز تجمع پیدا میکنه و مشخصه اصلی آلزایمره. به کار گیری انار باعث بهتر شدن کارکرد این افراد واسه فعالیتای ذهنی خاص می شه.

 

بعضی اطلاعات مهم در مورد انار:

اگه شما جزو آدمایی هستین که از خوردن میوه صرف نظر می کنین و بهتر می دونین آب اونو بخورین، در مورد برند مورد نظر حواس جمع باشین. بعضی از نوشیدنیایی که از انار به دست میان ترکیب خالصی ندارن. تحقیقات نشون میده که آب خالص انار می تونه خواص عجیبی داشته باشه. این تحقیقات نشون داده که آب انار بیشتر ازآب انگور، بلوبری و پرتغال آنتی اکسیدان داره.

 

.

منبع : taknaz.ir

No comments yet, be the first!

Comments

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *