امید به زنده شدن دوباره پس از مرگ | بیماری

: یه دختر ۱۴ساله گرفتار انگار سرطان نادر به دنبال اون بود که بدنش سالم حفظ شه تا مگه در آینده، پزشکان بتونن اونو درمان کنن. اون آخرسر تونست حکمی قانونی رو به دست آورد که براساس اون پزشکان اجازه دارن بدن اونو در شرایطی نگهداری کنن تا در آینده بتونن اونو درمان کرده و به زندگی بر گردونن.

به نقل از روزنامه فرهیختگان، دادگاه این اجازه رو فقط به مادر این دختر داد تا درباره جسد دخترش اراده کردن کنه. این دختر ماه اکتبر مرد و جسدش به آمریکا منتقل شده تا در اونجا در شرایط خاص نگهداری شه. هیچ نامی از این دختر نوجوون که در لندن زندگی می کنه، برده نشده و اون در ماه های آخر زندگی خود به دنبال کسب اطلاعات بیشتری درباره سرمازیستی بود.

به گزارش «BBC»، سرمازیستی فرآیندیه که در اون، کل بدن فرد به امید زندگی دوباره و درمان به کمک روشای آینده در سرما نگهداری می شه تا تازه بمونه. درواقع هدف اصلی از این کار، علاقه به زندگی طولانی تر و نبود تمایل به مردنه. این دختر قبل از مرگش متنی نوشته با این مضمون که: «من ۱۴ سال بیشتر ندارم و نمی خوام بمیرم اما شرایطم به گونه ایه که این اتفاق می افته.

تصور می کنم سرمازیستی به من این فرصت رو میده که حتی در صدسال آینده درمان شوم و به زندگی برگردم.» با در نظر گرفتن شرایط سخت انتقال جسد و آماده کردن اون واسه نگهداری در شرایط سرمازیستی، با همکاری بعضی مقامات انگلیسی این کار انجام شد. سرمازیستی یه جور روش سنتیه که در آمریکا و روسیه اجرا می شه و طی اون، اجساد رو داخل نیتروژن مایع و در دمای کمتر از منفی ۱۳۰ درجه سانتی گراد نگهداری می کنن. این روش در انگلیس عادی نیس. هزینه نگهداری جسد در اینجور شرایطی حدود ۴۶هزار دلار تخمین زده شده.

منبع :

No comments yet, be the first!

Comments

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *