انار از بروز سرطان پیشگیری می کند | تغذیه سالم

انار از بروز سرطان پیشگیری می کنه

انار واسه سلامت قلب و عروق، جلوگیری از تصلب شریانها و بروز سکته، پیری زودرس، فراموشی و سرطان پروستات به کار میاد پس مصرف انار واسه بیماران قلبی عروقی می تونه بسیار به درد بخور باشه.

غلامرضا رفیعا مدیر اجرایی چهارمین جشنواره انار میوه قرآنی، گفت: انار واسه بیماران گرفتار به پرفشاری خون خوبه و با داشتن حدود ۲۶۰ میلی گرم پتاسیم در مقابل ۳ میلی گرم سدیم در هر ۱۰۰ گرم در کاهش فشارخون خوبه.

ایشون با بیان اینکه انار منبع خوبی از آنتی اکسیدان، اسیدفولیک، پتاسیم، ویتامین سی و آهنه گفت: انار ترش طبع سرد و خشک داره و انار شیرین تا حدودی معتدله.

رفیعا گفت: انار واسه سلامت قلب و عروق، جلوگیری از تصلب شریانها و بروز سکته، پیری زودرس، فراموشی و سرطان پروستات به کار میاد پس مصرف انار واسه بیماران قلبی عروقی می تونه بسیار به درد بخور باشه.

ایشون اضافه کرد: از طرف دیگه انار به واسطه داشتن مواد آنتی اکسیدانی و الاژیک اسید از بروز سرطان جلوگیری کرده و رشد تومورهای سرطانی مانند سرطان پوست و پروستات رو از جا در آورد می کنه.

رفیعا با بیان اینکه انار خون رو تصفیه کرده و تقویت کننده قلب و کلیه است، گفت: انار اشتها آور است و بهتره قبل از غذا مصرف شه. مصرف انار واسه سلامت پوست و رفع لکهای صورت خیلی خوبه، انار واسه رفع خستگی و آرامش اعصاب بسیار کارآمده.

ایشون با اشاره به اینکه انار یه میوه نیس بلکه یه دکتر و یه درمان کننده بیماریای زیادیه، اضافه کرد: این میوه بیماریهای کبد، مسومیتهای خون، خستگی جسمی و عصبی و در آخر رفع کننده سرماخوردگی و بیماریهای عفونی و انگلهای دستگاه گوارش رو بهتر کنه.

رفیعا یادآورشد: عصاره انار آثار ضدباکتریایی داشته و مثلا با باکتریای ایجادکننده پلاکای دندانی مقابله کرده در سلامت دندون و دهن موثره هم اینکه آب انار و پوست اون، خواص ضعیف استروژنی داشته و پس می تونن در برطرف کردن مشکلات یائسگی اثر داشته باشه.

ایشون پیشنهاد کرد: آدمایی که مشکل نفخ معده دارن باید مصرف انار رو محدود کنن، ضمن اینکه زیاده روی در مصرف انار ترش، زخم معده به دنبال داره، هم اینکه زیاده روی در خوردن انار باعث یبوست – ناراحتی معده و زبر شدن گلو می شه هم اینکه آدمایی که گرفتار به ناراحتی ریوی هستن در مصرف انار احتیاط کنن.

رفیعا هدف از برگزاری جشنواره انار رو آشنایی مردم با میوه انار با کیفیت گفت و اضافه کرد: جشنواره انار، میوه قرآنی تا ۱۷ آبان در مصلی تهران از ۱۱ صبح تا ۹ شب پذیرای عموم مردمه.

منبع :

جمع آوری به وسیله بخش تغذیه سالم زندگی سالم سایت آکا

  • مطالب در رابطه

No comments yet, be the first!

Comments

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *